OscarREWELACJAUwielbiam typ narracji, w którym fabułę i motywy postaci poznaję z ich czynów, a nie słów. I tak, mimo, że dość szybko dowiadujemy się po co  Mildred Hayes wynajęła od lat zapomniane „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz dlaczego zamieszczone na nich treści bulwersują i dzielą lokalną społeczność, kolejne zdarzenia i postawy bohaterów nakręcają ciekawość od pierwszej do ostatniej sceny.
Klimat filmu jest specyficzny – to jednocześnie dramat i czarna komedia w stylu braci Coen. Bardzo trafne wydaje mi się porównanie w jednej z recenzji, że wygląda trochę jak „Manchester by the Sea” wyreżyserowany przez Tarantino. Film zdobył 5 Złotych Globów i jest nominowany do Oscara we wszystkich (poza reżyserią) najważniejszych kategoriach, w tym za wszystkie wiodące role – moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie.

SKOJARZENIEFargoZe względu na wspomniany wyżej styl i fantastyczną rolę Frances McDormand oczywiście „Fargo” oraz utrzymany w konwencji serial, pod tym samym tytułem, choć tylko sezon naprawdę mnie uwiódł.

7 psychopatówRównie dobry poprzedni film Martina McDonagh 7 psychopatów”, który polecałam już dawno 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website