REWELACJAOscarRywalizacja w kategorii „Najlepszy film” będzie w tym roku zacięta. Osobiście mam dwóch faworytów. Jednym z nich jest właśnie ’Pokój’, gdzie pięcioletni chłopiec mieszka razem z mamą, przekonany że na tym pomieszczeniu kończy się świat realny. Pewnego dnia Ma zmienia dotychczasową wersję prawdy i przekonuje syna, że to więzienie,
z którego ma pomóc im się wydostać.

Świetne główne role oraz ciekawy aspekt, jak uchronić dziecko przed traumą życia w niewoli i co dla kogo oznacza „normalność”. Dający do myślenia dramat psychologiczny.

 

SKOJARZENIE

3096 dni’3096 dni’ – prawdziwa historia Nataschy Kampusch, porwanej jako 9-latka i przetrzymywanej w piwnicy przez 8 lat.

 

kieł’Kieł’ – trójka rodzeństwa odizolowana przez rodziców od świata zewnętrznego (także od mediów). Ich świat kończy się z granicą podwórza, którą będą mogli przekroczyć dopiero po osiągnięciu dojrzałości – czyli kiedy wyrżną im się kły…

Wszystkie wcielenia TaryWszystkie wcielenia Tary’ – naprawdę fajny serial z rewelacyjną Toni Collette.  Brie Larson też daje radę w roli córki kobiety cierpiącej na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website