KOMEDIAREWELACJABoska Florence (…Foster Jenkins) święci tryumfy jako sopranistka na kameralnych, acz prestiżowych wieczorkach dla miłośników opery, organizowanych przez jej męża. Lista gości jest ściśle ograniczona do wytrawnych melomanów, ze szczególnymi restrykcjami wobec krytyków muzycznych. Gdy tylko z jej gardła wydobywa się głos, staje się oczywiste dlaczego tylko starsze osoby z przytłumionym słuchem i nienagannymi manierami są w stanie znieść jej śpiew. Aby uszczęśliwić Florence, mąż płaci za pozytywne recenzje jej występów, co oczywiście utwierdza ją o własnym talencie i podsyca pragnienie bardziej spektakularnych sukcesów.

Meryl Streep została nominowana do Oscara za rolę głównej bohaterki, opartej zresztą na prawdziwej postaci. Sekundują jej Hugh Grant – oddany mąż; i Simon Helberg, (Howard z The Big Bang Theory), sięgający wyżyn mimiki jako akompaniator. Uśmiałam się do łez i czkawki. Historia bezpretensjonalna, ciepła i świetnie zagrana.

 

SKOJARZENIEzakochani w RzymieTenor spod prysznica ’Zakochany w RzymieWoody Allena, który z kolei twierdzi, że każdy potrafi śpiewać tak dobrze jak on…

 

masz talentBiografia Paula Potts, którego występy w brytyjskim Masz Talent oglądała na pewno duża część z Was. Po tej wzruszającej historii już zupełnie nie sposób darzyć go sympatią i szacunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website