DRAMATUJDZIE W TŁUMIERichard Loving – biały mieszkający na południu USA i pracujący wśród kolorowych w latach 60-tych, chce poślubić swoją wybrankę – czarną Mildred. Zabiera ją więc w podróż na północ – do stanu, gdzie małżeństwa międzyrasowe są dozwolone. Niestety nie daje im to prawa legalnego związku w Wiginii – mogą więc wybrać między wyprowadzką z ojczystych stron a więzieniem. Jak zniosą to ich rodziny? Czy trudna miłość przetrwa? Spodziewałam się więcej tego typu problematyki, ale film kładzie nacisk na sądowy i medialny wydźwięk ich sprawy, która stała się precedensem prawnym. Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, a nominowana za swoją rolę Ruth Negga, moim zdaniem nie ma szans z konkurentkami w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, ale oczywiście oceńcie sami.

.

SKOJARZENIEprzeprowadzkaW związku z niedogodnościami wieku własnego oraz ich psa „czarno-białe” małżeństwo jest zmuszone do Przeprowadzki z piątego piętra (taki jest oryginalny tytuł) na Brooklynie do niższej i spokojniejszej lokalizacji. Decyzja ta budzi wiele wspomnień i rozliczeń przeżytych w tym miejscu kilkudziesięciu lat.

rebeliantProsty farmer z Południa porażony bezsensem i wyrachowaniem wojny secesyjnej postanawia zostać Rebeliantem. Wraz z innymi buntownikami i czarnymi dezerterami zakłada równy rasowo Wolny Stan Jones.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website