AMBITNIEREWELACJAUkryte działania (pierwszy od dawna ukłon w stronę tłumaczenia oryginalnego tytułu) „kolorowych” pracowników NASA podczas wyścigu kosmicznego w latach 60-tych. Ukryte – w sensie: nieupublicznione i niedocenione. Trzy główne bohaterki mierzą się dodatkowo z uprzedzeniami seksistowskimi. Pracują jako obliczeniowcy, więc na stanowisku równie poważanym w agencji, co sprzątaczka, ale oprócz zdolności matematycznych nie brak im i charakterów. Na tle ówczesnych niepokojów rasowych, każda z nich szuka swojej drogi na przebicie się i pokojowe zdobycie szacunku rasy panów.
Historia pierwszych lotów, mimo że mi znana przykuwa uwagę prywatnymi losami tych ambitnych kobiet. Opowiedziana jest lekko i z humorem, a w doborowej obsadzie m.in. Octavia Spencer, znana z podobnych klimatem Służących.

 

SKOJARZENIEsufrażystkiOprócz w/w sprzątaczek i matematycznych geniuszy – Sufrażystki połączone ponad statusem społecznym i majątkowym w walce o prawa wyborcze dla kobiet.

astronaut-wives-clubA w tematyce NASA: Klub żon astronautów, a konkretnie siedmiu wytypowanych do pierwszych prestiżowych acz niebezpiecznych lotów kosmicznych. Klimat Desperate Housewives w epoce Mad Mena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website